Hacker University
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Hacker University

Hacker University Terminal
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κοινωνική Δικτύωση
Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Hacker University στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας
Λέξεις Κλειδιά
Games
 Bloons
 Desktop Tower Defense
 Ant Move
 Ultra Blocks Scores
 Flash Element TD
 Extreme Heli Boarding
 Gamma Bros
 Bloons Tower Defense 2
 Anti Pacman
 Pinch Hitter
 Choose your Weapons
 Saberman
 Delta Fusion
Max Dirt Bike
Alias II
Copyright

 

 Shooting Field

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lyberodoggy
Member
Member
Lyberodoggy


Αριθμός μηνυμάτων : 68
Ηλικία : 32
Τοποθεσία : Αθήνα
Registration date : 02/01/2009

HUC Profile
Active Member:
Shooting Field Left_bar_bleue0/0Shooting Field Empty_bar_bleue  (0/0)

Shooting Field Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Shooting Field   Shooting Field Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02, 2009 2:07 pm

Ένα δικό μου ευκολοπαικτο και απλό arcade game φτιαγμένο με την Engine Adventure Maker που κανονικά έχει δημιουργηθεί για την παραγωγή Point & Click Adventures, αλλά με λίγο πείραγμα κατάφερε να βγάλει κάτι σαν shooter

Βρείτε το (τσάμπα) εδώ: http://files.filefront.com/Shooting+Fieldexe/;11917683;/fileinfo.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 219
Ηλικία : 32
Τοποθεσία : 3anthi
Browser : Shooting Field Op10
Registration date : 11/11/2007

HUC Profile
Active Member:
Shooting Field Left_bar_bleue100/100Shooting Field Empty_bar_bleue  (100/100)

Shooting Field Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shooting Field   Shooting Field Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02, 2009 2:14 pm

poli kalh douleia ekanes santa keep doing this
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.hacker-university.net
Lyberodoggy
Member
Member
Lyberodoggy


Αριθμός μηνυμάτων : 68
Ηλικία : 32
Τοποθεσία : Αθήνα
Registration date : 02/01/2009

HUC Profile
Active Member:
Shooting Field Left_bar_bleue0/0Shooting Field Empty_bar_bleue  (0/0)

Shooting Field Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shooting Field   Shooting Field Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02, 2009 2:30 pm

Ευχαριστώ Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nemo
Newbie
Newbie
nemo


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ηλικία : 33
Τοποθεσία : kali8ea
Browser : Shooting Field Gc101010
Registration date : 01/01/2009

Shooting Field Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shooting Field   Shooting Field Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02, 2009 3:09 pm

Δεν γνωρίζω τίποτα για την Engine Adventure Maker, αλλά απο το παιχνίδι που έχεις φτιάξει μπορώ να συμπεράνω ότι έχει περιορισμένες δυνατότητες.
Όποιος ενδιαφέρεται για ανάπτυξη παιχνιδιών προτείνω το Game Maker. Έχει δύο εκδόσεις την free και την registered(15$) που φυσικά μπορείς να την βρεις και γκουχου σπασμένη γκουχου αλλά άμα δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα καλό θα ήταν να την αγοράσεις.
Παρόλα αυτά η free έκδοση έχει πολλές δυνατότητες άλλα άμα θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά κανε REGISTER! Smile

Με το Game Maker μπορεί να φτιάξει ένα απλό παιχνίδι οποιοσδήποτε έχει όρεξη αφού για τα απλά πράγματα δεν χρειάζονται καθόλου γνώσεις προγραμματισμού.
Για πιο "pro" καταστάσεις το Game Maker ενσωματώνει μια δική του γλώσσα προγραμματισμού την GML.Η GML έχει κρατήσει την δομή και το συντακτικο της C και διαθέτει πάμπολλες συναρτήσεις που χρειάζονται για την ανάπτυξη παιχνιδιών. Ένα θετικό στοιχείο του Game Maker είναι το documentation που ενσωματώνει το οποίο είναι υπέρ-αρκετό.Τέλος να πω ότι υποστηρίζει 3D γραφικά και ήχο!

Lyberodoggy καλή δουλεία. Έχω ενθουσιαστεί με τα menu σου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lyberodoggy
Member
Member
Lyberodoggy


Αριθμός μηνυμάτων : 68
Ηλικία : 32
Τοποθεσία : Αθήνα
Registration date : 02/01/2009

HUC Profile
Active Member:
Shooting Field Left_bar_bleue0/0Shooting Field Empty_bar_bleue  (0/0)

Shooting Field Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shooting Field   Shooting Field Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02, 2009 3:16 pm

Razz
Ασε, ασε τι δουλεια εχω ρίξει για το game. Έφτιαξα και plugin για την Engine με βάση αυτόν τον κώδικα.
Το Game maker το ξέρω, θεωρώ πιο δυνατή τη GLBasic, της οποίας τυχαίνει να είμαι νόμιμος κάτοχος επειδή έψησα τους πληροφορικούς μου να κάνουν αιτηση για την ειδική full version για μαθητες Very Happy
Το συντακτικό της μοιαζει μ αυτο της basic ενώ παρέχει δυνατότητες για multiplatform (Linux, Xbox), 3D, networking και άλλα καλουδια.
Τυχαίνει όμως το vbscript του Adventure Maker, που είναι και πιο IDE περιβάλλον να με διευκολύνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nemo
Newbie
Newbie
nemo


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ηλικία : 33
Τοποθεσία : kali8ea
Browser : Shooting Field Gc101010
Registration date : 01/01/2009

Shooting Field Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Shooting Field   Shooting Field Icon_minitimeΠαρ Ιαν 02, 2009 3:32 pm

Σωστά, η GLBasic είναι μία από της καλύτερες επιλογές σε αυτόν τον τομέα. Όμως την ευκολία του Game Maker δεν θα την βρεις πουθενάSmile
Για παράδειγμα, και χωρίς να έχω καμία διάθεση να μειώσω την δουλεία σου(κάθε άλλο),
αναφέρω οτι δεν θα χρειαζόταν παραπάνω απο 20-25 λεπτά για να αναπτήξει ενας έμπειρος χρήστης ένα παρόμοιο παιχνίδι με το Game Maker. Το Game Maker συνδυάζει άψογα την ευκολία και την ποιότητα και μπορώ να πω ότι συναγωνίζεται άνετα την GLBasic.


Και πάλι συνγχαριτίρια για την δουλεία σου cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Shooting Field
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Hacker University :: Download Area :: Programms-
Μετάβαση σε: